Wyszków: minister mediował, ale pielęgniarki nie otrzymały całej podwyżki; grożą sądem Pielęgniarki nie otrzymały podwyżki, grożą sądem. Fot. archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Wyszkowskie pielęgniarki od sierpnia powinny otrzymać dodatkowo do wynagrodzenia zasadniczego po 700 zł. Tymczasem z powodu braku odpowiednich decyzji ze strony ministerstwa zdrowia pieniędzy nie otrzymały.

Pielęgniarki wyznaczyły dyrekcji szpitala ostateczny termin na wypłatę pieniędzy - 16 września. Zapowiadają, że w przypadku braku realizacji czerwcowego porozumienia, skierują sprawę do prokuratury i rozpoczną procedurę egzekucyjną.

Porozumienie płacowe zawarto 20 czerwca pomiędzy dyrekcją szpitala a Związkiem Zawodowym Pielęgniarek Anestezjologicznych. W załagodzenie konfliktu angażował się minister zdrowia prof. Marian Zembala, który pojechał wówczas do Wyszkowa.

Dyrektor placówki Cecylia Domżała, zapewnia że zapisy tej sfery w większości zostały zrealizowane. Pielęgniarki otrzymały jednorazową wpłatę 1 000 zł netto, a także po 60 zł w ramach regulacji wynagrodzenia zasadniczego. W lipcu pracownice otrzymały po kolejne 400 zł.

Od sierpnia pielęgniarki miały otrzymać do wynagrodzenia zasadniczego po 700 zł. Kwota ta miała być wypłacona z dwóch źródeł - 300 zł ze środków własnych szpitala, 400 zł z podwyżki zadeklarowanej przez ministra zdrowia.

Jak podaje dyrekcja, wypłaty nie można dokonać, gdyż brak jest regulacji prawnych ze strony ministra, dotyczących wypłaty ministerialnych 400 zł.

W związku z niewypłaceniem należnych podwyżek zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych wypracował swoje stanowisko. W dokumencie tym pielęgniarki informują, że podejmą dalsze kroki prawne jeśli pracodawca nie wypłaci do 16 września br. pielęgniarkom należnego im wynagrodzenia z mocy porozumienia płacowego zawartego 20 czerwca.

Działaniami prawnymi będzie m.in. poinformowanie prokuratury i wszystkich sygnatariuszy Porozumienia oraz wszczęcie procedury egzekucyjnej.

Więcej: wyszkowiak.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH