Wygodne płatności w placówkach medycznych

Dziś możliwość płatności bez użycia gotówki w aptece czy placówce medycznej jest standardem, a o jej prestiżu świadczą dodatkowe, innowacyjne usługi oferowane klientom.

Rynek płatności bezgotówkowych podlega dynamicznym zmianom i ma przed sobą dobre perspektywy wzrostu. Pozytywne zmiany zachodzą w zakresie stosowanych technologii, rozwiązań telekomunikacyjnych oraz palety usług dostępnych poprzez terminal płatniczy. Opłaty ponoszone przez akceptantów kart są coraz niższe. Coraz większą popularnością cieszą się niezwykle szybkie płatności zbliżeniowe oraz płatności w internecie.

Na płatności spogląda się obecnie z perspektywy sprzedaży wielokanałowej poprzez szereg punktów kontaktu z klientem, które dzięki integracji z systemami wewnętrznymi firmy pozwalają na profesjonalną i wydajną obsługę klienta. Takie rozwiązania mogą mieć ogromne znaczenie również dla sektora ochrony zdrowia.

Niedawne badanie i raport opublikowany przez NBP - „Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego 2013”, pokazały wyraźny wzrost wykorzystania karty płatniczej jako metody płatności przez Polaków. Na przestrzeni ostatnich 4 lat odnotowano znaczny wzrost częstotliwości ich użycia. Co więcej, kart używa się obecnie znacznie częściej do realizacji płatności niż do wypłaty gotówki w bankomatach. Ten współczynnik wzrósł w ciągu badanych czterech lat z 54 do 64%.

Ogromną popularność w Polsce zyskały płatności zbliżeniowe. Według raportu korzysta z nich ponad połowa posiadaczy kart wyposażonych w tę funkcję. Powszechność płatności zbliżeniowych będzie rosła bo Polacy bardzo lubią taką formę szybkiej płatności, a dodatkowo - zgodnie z zaleceniami organizacji płatniczych - polscy agenci rozliczeniowi odchodzą od instalowania terminali, które nie posiadają funkcji zbliżeniowego przyjęcia płatności.


Usługi dodatkowe
Właściciele aptek i placówek medycznych poszukują dziś rozwiązań, które sprawiają, że płatności kartą są coraz szybsze i wygodniejsze. Takie płatności poprawiają prestiż miejsca i redukują nakłady administracyjne, związane z transakcjami. W ofercie SIX Payment Services, jednego z największych europejskich agentów rozliczeniowych, znajdują się stacjonarne i mobilne terminale płatnicze, z funkcją płatności zbliżeniowych w standardzie. Rozwiązania te spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa obowiązujące w obszarze transakcji elektronicznych.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH