Wrocław: wiemy, kto pokieruje budową szpitala na Stabłowicach Tak ma wyglądać szpital we wrocławskiej dzielnicy Stabłowice.

Prezesem spółki "Nowy Szpital Wojewódzki", która zbudować ma szpital na Stabłowicach został Rafał Guzowski.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Guzowski jest absolwentem  Wydziału Inżynierii Sanitarnej Politechniki Wrocławskiej. W latach 1990-2005 był dyrektorem Wydziału Inwestycyjno-Technicznego w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Wydział, którym kierował planował i samodzielnie realizował zadania inwestycyjne z zakresu szeroko rozumianej infrastruktury miejskiej m.in. budowę Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.

W latach 2001-2005 pan Rafał Guzowski pełnił też funkcję pełnomocnika Ministra Środowiska do realizacji we Wrocławiu dwóch projektów UE – projektu budowy Infrastruktury technicznej na 10 wrocławskich osiedlach oraz projektu rekultywacji składowiska odpadów na Maślicach.

Od 2006 roku, do chwili obecnej, jest zatrudniony w Urzędzie Miejskim Miasta Wrocławia na stanowisku Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Gospodarki, gdzie jest odpowiedzialny za koordynację prac wszystkich służb inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych miasta. Rafał Guzowski posiada doświadczenie w przedmiocie funkcjonowania spółek prawa handlowego.

Nowy Szpital Wojewódzki sp. z o.o. w całości należy do samorządu województwa dolnośląskiego. Szpital na Stabłowicach ma powstać do 2012 r. Przewiduje się, że inwestycja będzie kosztować ok. 300 mln zł. Zostaną tam przeniesione oddziały z dwóch innych wrocławskich placówek: Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka oraz Okręgowego Szpitala Kolejowego.

Spółka już raz wybrała prezesa. Pod koniec listopada 2009 r. został nim Maciej Biardzki, były wicedyrektor ds. medycznych Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, a wcześniej dyrektor szpitala w Jeleniej Górze i prezes Miedziowego Centrum Zdrowia. W pierwszym tygodniu grudnia konkurs unieważniono jednak z przyczyn formalnych.

Jak zauwa dr Roman Szełemej, pełnomocnik zarządu województwa dolnośląskiego ds. polityki zdrowotnej, w okresie dynamicznych zmian jakim podlega ochrona zdrowia nawet teraz kształtowana struktura szpitali nie będzie w stanie podołać wyzwaniom wynikającym z konieczności zapewnienia dostępu do świadczeń. Dlatego restrukturyzacja ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku staje się procesem ciągłym. Aby ją realizować potrzebne są nowatorskie pomysły dotyczące przede wszystkim sposobu finansowania projektów.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH