Wrocław: w 2017 roku północna część miasta zostanie bez szpitala?

Niemal wszystkie wrocławskie szpitale wymagają dostosowania do unijnych wymagań. Jest na to czas do końca 2016 roku. Niestety Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, znajdujący się w północnej części miasta, już dziś wie, że nie zdąży dostosować się w terminie.

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić do końca 2016 roku unijne normy sanitarne w polskich szpitalach. Przepisy dotyczą m.in. sprzętu medycznego, standardu usług i budynków.

Pod tym względem w najtrudniejszej sytuacji jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Placówka ma m.in. za niskie i za małe pomieszczenia oraz za wąskie drzwi. Nie da się dostosować budynku do wymagań Unii, wykonując jedynie remont.

Dlatego dyrekcja szpitala myśli o wybudowaniu nowego obiektu. Koszt wstępnie szacuje na 350 mln zł. W nowej placówce byłoby centrum medycyny innowacyjnej, natomiast stara część, połączona z nią łącznikiem, mogłaby służyć jako baza szkoleniowa czy hotel dla rodzin pacjentów.

Jerzy Sypuła, dyrektor Wydziału Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim wyjaśnia, że poza przygotowywanym do uruchomienia w zachodniej części miasta Nowym Szpitalem Wojewódzkim praktycznie wszystkie obiekty szpitalne podlegające samorządowi województwa, wymagają działań dostosowawczych. Dodaje też, że nie ma zagrożenia, aby którykolwiek z nich został zamknięty z powodu niedostosowania do norm UE. Zaprzecza jednak, aby były plany budowy nowych obiektów przy ulicy Kamieńskiego.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH