GRUPA PTWP

Wrocław: psycholog niezbędny na oddziale intensywnej terapii?

  • Gazeta.pl/Rynek Zdrowia
  • 15-05-2011 09:53

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu zatrudnia na etacie psychologa, mimo, że NFZ nie wymaga tego w ramach kontraktu.

Na OIOM-ach w innych wrocławskich szpitalach pracują tacy specjaliści, ale nie są zatrudnieni na etacie. Wojskowa placówka jako jedyna we Wrocławiu uważa, że psycholog jest niezbędny na takim oddziale - informuje Gazeta.pl.

Według Joanny Mierzwińskiej, rzeczniczki Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ obowiązkowo psycholog musi być obecny na oddziałach onkologicznych i hematologicznych. Dodatkowo szpital powinien zapewnić opiekę takiego specjalisty na niektórych oddziałach pediatrycznych, np. tam, gdzie leżą dzieci przewlekle chore.

Psycholog na oddziale intensywnej terapii, to jak tłumaczy Mierzwińska, dobra wola szpitala, jednak z pewnością taka placówka dostanie w rankingu NFZ więcej punktów.

Więcej: www.gazeta.pl

Czytaj więcej:    psycholog |  4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu |  opieka psychologiczna

Brak komentarzy

PARTNER PORTALU
partner portalu rynekzdrowia.pl
reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia