Wrocław: przychodnia Nowy Dwór bez kontraktów

Przychodnia NZOZ Przychodnia Nowy Dwór Sp. z o.o. od 1 września nie będzie miała poradni laryngologicznej, urologicznej i ginekologicznej. NFZ do połowy sierpnia rozpatrzy odwołanie przychodni. Szanse jednak na pozyskanie kontraktów są niewielkie.

W nowodworskiej przychodni leczy się ponad 14 tys. pacjentów. Zostaną oni bez ginekologa, urologa i laryngologa w swojej przychodni co najmniej przez trzy lata, bo na taki okres zawiera się umowę z NFZ.

- W tym roku przeznaczyliśmy więcej pieniędzy na te świadczenia, a kontrakty otrzymały najlepsze poradnie w rankingu ofert. Zakontraktujemy o prawie 100 tys. świadczeń więcej, więc dostępność do tego typu usług powinna być znacznie lepsza niż w poprzednim roku - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Joanna Mierzwińska, rzecznik Dolnośląskiego OW Funduszu.

Jak dowiaduje się portal rynekzdrowia.pl w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, Przychodnia Nowy Dwór w przypadku konkursów na poradnię otolaryngologiczną oraz urologiczną znalazła się na dalekich miejscach w rankingu. W tym pierwszym przypadku na 57 ofert zajęła dopiero 47. miejsce (przyjętych zostało 36 ofert), natomiast w drugim - na złożonych 29 ofert uplasowała się w rankingu na 26. miejscu (przyjęto 14 ofert).

- Jedynie w zakresie ginekologii oferta NZOZ Nowy Dwór znalazła się tuż pod przysłowiowa kreską - na 67 ofert wybrano 55 najlepszych poradni, a NZOZ Przychodnia Nowy Dwór zajął 56. miejsce w rankingu - stwierdza Joanna Mierzwińska.

Zdaniem Łukasza Olberta, przewodniczącego zarządu osiedla Nowy Dwór rozstrzygnięcie konkursu budzi wątpliwości i powinno zostać zweryfikowane. Rada osiedla wysłała pismo do Violetty Niemiec, dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ we Wrocławiu, z prośbą, by konkurs rozpatrzyć jeszcze raz.

- Ogłosiliśmy 64 uzupełniające postępowania konkursowe, w tym także na ginekologię we Wrocławiu. Do 8 sierpnia przyjmowane są dokumenty i najprawdopodobniej do końca sierpnia zostaną ogłoszone wyniki w konkursach uzupełniających - dodaje Joanna Mierzwińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH