naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia | 27-09-2019 12:00

Wodzisław Śl.: lekarze złożyli wypowiedzenia, szpital zawiesi działanie oddziału?

PPZOZ Szpital w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim przymierza się do zawieszenia funkcjonowania oddziału chirurgii. Wszystko dlatego, że czterech lekarzy złożyło wypowiedzenia. Wkrótce mają przejść do innej placówki.

Fot. Archiwum

Jak informuje serwis naszemiasto.pl, oddziałowi chirurgicznemu szpitala w Wodzisławiu Śl. grozi zawieszenie udzielania świadczeń od 1 października. Czterech chirurgów złożyło wypowiedzenia w czerwcu. Z końcem miesiąca ubiega termin i odchodzą do innego zakładu, gdzie mają podpisaną umowę. Być może dyrekcji uda się przekonać ich, aby zostali. Jeśli do tego nie dojdzie, oddział najprawdopodobniej zostanie zawieszony.

Aby pacjenci nie zostali bez opieki medycznej, szpital planuje podpisać stosowne umowy z placówkami w Jastrzębiu-Zdroju i w Rybniku, gdzie takie świadczenia będą wykonywane. Prowadzone są rozmowy z lekarzami, którzy złożyli już wypowiedzenia, ale także z pracownikami innych szpitali. Szpitalowi zależy bowiem na szybkim wyjściu z patowej sytuacji.

Szpitale w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach od wielu lat borykają się z problemami finansowym. Od początku roku są 4,9 mln zł "pod kreską". Ogółem ich zadłużenie wynosi 49 mln zł.

Więcej: wodzislawslaski.naszemiasto.pl