Lekarze i pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku żądają podwyżek. Zdaniem dyrekcji, bez pieniędzy z NFZ za nadwykonania o podwyżkach nie ma mowy.

Wartość nadwykonań w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku przekroczyła 8 milionów. Gdyby udało się odzyskać te pieniądze, placówka mogłaby wznowić przyjęcia pacjentów. W obecnej sytuacji dyrekcja nakazała przyjmować tylko przypadki urazowe. Zapowiada co prawda walkę o odzyskanie przynajmniej części pieniędzy za nadwykonania, ale na razie jednak ma jeszcze drugi twardy orzech do zgryzienia – piszą regionalne Nowości.

Pielęgniarki, technicy i ratownicy medyczni weszli z dyrekcją w spór zbiorowy. Żądają podwyżek o 250 złotych do pensji zasadniczej. Zdaniem Bronisława Dzięgielewskiego – dyrektora placówki, w obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Dyrektor Dzięgielewski wyjaśnia, że już na początku tego roku można było spodziewać się, że zwrotów z NFZ za nadwykonania nie będzie. Twierdzi przy tym, że gdyby udało się odzyskać pieniądze za pacjentów przyjętych ponad limit, przewidziany kontraktem z NFZ, możliwe byłoby przeznaczenie części tych funduszy na podwyżki dla pracowników. W obecnej sytuacji nie ma z czego podnieść wynagrodzeń.

Ta argumentacja jednak nie przekonuje związków. Anna Turek, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu mówi, że zbulwersowały pracowników doniesienia prasowe, w których dyrektor informuje, że ubiegły rok udało się zamknąć sześciomilionowym zyskiem. Pielęgniarki walczyły o wyższe wynagrodzenia od początku 2008 roku aż do października. Sprawa oparła się o wszystkie możliwe instytucje. W styczniu tego roku również toczyły się rozmowy o pieniądze. Dyrekcja podniosła pensje o kilkadziesiąt złotych i obiecała, że w lipcu wrócą do rozmowy. Powrotu nie było, więc teraz kategorycznie żądają podwyżek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH