Krzysztof Malatyński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku wydał oświadczenie, w którym odnosi się do wiadomości o obniżonym poziomie referencyjności oddziału położniczo-ginekologicznego w jego placówce.

Dyrektor podkreśla, że kontrola NFZ - która prowadzona jest po śmierci nienarodzonych bliźniąt we włocawskim szpitalu - nie jest jeszcze zakończona, a szpital przesłał płatnikowi swoje wyjaśnienia i oczekuje ich uwzględnienia.

W oświadczeniu dyrektor zwraca uwagę, że decyzja NFZ podjęta była w oparciu o powierzchowne ustalenia urzędników NFZ, np. o grafik dyżurów lekarzy, z którego rzekomo wynika, że zatrudnieni w szpitalu trzej dyżurujący lekarze w tym samym czasie co w WSS,  mieli świadczyć usługi w innych lecznicach.

- Z informacji posiadanych przez szpital i zweryfikowanych przez lekarzy wynika, że we wskazywanym czasie przez urzędników NFZ wszyscy trzej pełnili dyżur w szpitalu. Natomiast lekarz wskazany jako neurochirurg ma podobne nazwisko do lekarza ginekologa zatrudnionego w oddziale położniczo-ginekologicznym. Weryfikacja tego przez NFZ z nieznanym pracownikiem szpitala telefonicznie jest niedopuszczalne - czytamy w piśmie.

Jak informuje Krzysztof Malatyński NFZ wycofał się z podjętej wcześniej próby obniżenia poziomu referencyjnego oddziału położniczo-ginekologicznego, a szpital nadal udziela świadczeń w dotychczasowym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH