Władze woj. śląskiego mają współpracować z Tychami przy sprzedaży Megrezu

Władze woj. śląskiego będą współpracować z tyskim samorządem przy sprzedaży należącej do województwa spółki Megrez, która zarządza dawnym Szpitalem Wojewódzkim w Tychach. Wobec braku zaktualizowanej wyceny spółki, sprawa nie trafi pod obrady sejmiku 10 lutego.

Megrez to należąca w 100 proc. do woj. śląskiego spółka, która w 2012 r. przejęła kontrakt i zarządzanie oddziałami szpitalnymi dawnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 im. prof. Gasińskiego w Tychach.

W ostatnich miesiącach władze regionu ogłosiły, że zamierzają sprzedać spółkę, pojawiły się też informacje o jej wstępnej wycenie. Temat stał się głośny, gdy w ostatni piątek (24 stycznia) posłowie PiS mówili m.in. o tyskiej placówce w Sejmie - obok sprawy sprzedanej już podobnej samorządowej spółki zarządzającej szpitalem w Mysłowicach.

Podczas zwołanej w piątek przez PiS konferencji poseł Grzegorz Tobiszowski ocenił m.in., że tyska placówka "to kolejny szpital o wielkich tradycjach w woj. śląskim, który ma być sprzedany za śmieszne pieniądze". Tobiszowski wskazał, że szpital - już po etapie restrukturyzacji, z długami przesuniętymi do innych placówek - ma kontrakt na 54 mln zł, a jego wycena do sprzedaży to 6 mln zł. - Jest pytanie, jak została przeprowadzona wycena - mówił Tobiszowski.

W środę (29 stycznia) o przyszłości tyskiego szpitala rozmawiali marszałek woj. śląskiego Mirosław Sekuła i prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Czytaj: Śląskie: marszałek i prezydent o szpitalu w Tychach

Pytany w czwartek (30 stycznia) przez PAP o znaczenie tego oświadczenia, zajmujący się sprawami wicemarszałek woj. śląskiego Mariusz Kleszczewski wyjaśnił, że tyski samorząd zgłosił zainteresowanie współuczestnictwem w procesie sprzedaży spółki Megrez, nie wykluczył też ewentualnego wykupu jej udziałów. Wcześniej władze woj. śląskiego proponowały lokalnym samorządom przejęcie Megrezu, te jednak odmówiły. - Chcemy, by ten szpital został uratowany, żeby się rozwijał. Do tego potrzebny jest kapitał, może to być też wsparcie Tychów, które do tego zapraszamy - wskazał Kleszczewski.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH