Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 26-03-2019 11:56

Wkrótce konkurs na dyrektora szpitala wojewódzkiego w Częstochowie

Marszałek województwa śląskiego zapowiada, że lada chwila pojawi się ogłoszenie o konkursie na nowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Sprawa wydaje się pilna, bo sytuacja finansowa lecznicy jest bardzo trudna.

Ogłoszenia o konkursie można spodziewać się bardzo szybko Fot. Archiwum

Po wyborach samorządowych, 2 stycznia 2019 r., marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski odwołał Dariusza Kaczmarka z funkcji dyrektora podległego sobie WSzS w Częstochowie i powierzył pełnienie jego obowiązków Bogusławie Miłkowskiej, która objęła to stanowisko do czasu wyłonienia nowego dyrektora w procedurze konkursowej - informuje Gazeta Wyborcza.

Jak wskazuje GW, zarządzający województwem nie wziął po uwagę faktu, że dyrektor Miłkowska nie ma doświadczenia w zarządzaniu tak dużą lecznicą, jaką jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.

Obejmuje on trzy odrębne placówki i zatrudnia łącznie ok. 2,5 tys. osób. Szpital jest też w bardzo trudnej sytuacji finansowej - obecnie ma ok. 60 mln zł długu, a jego konta zajął komornik. Wśród przyczyn tego problemu wymieniane są m.in. ciągłe zmiany organizacyjne, które utrudniają pracę placówki.

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl