Wielkopolska: konkurs na usługi pielęgniarskie rozstrzygnięty

Od 1 marca obowiązują nowe kontrakty na długoterminową opiekę pielęgniarską.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, iż w konkursie ofert, skierowanym przede wszystkim do pielęgniarek, które dotąd świadczyły usługi w ramach zadaniowej formy finansowania podstawowej opieki zdrowotnej, wyłoniono 45 nowych podmiotów.

Oznacza to, że w Wielkopolsce od 1 marca br. będzie łącznie działało 90 podmiotów,  z którymi NFZ ma podpisaną umowę na świadczenia pielęgniarskie w opiece długoterminowej, bowiem 45 pielęgniarek, świadczących usługi w formie zadaniowej, kontynuuje ubiegłoroczne kontrakty.

Jak powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl rzecznik Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Marta Banaszak-Osiewicz, niektóre oferty pielęgniarek zostały jednak odrzucone, ponieważ zawierały nieprawdziwe informacje.

– Kontrole wykazały, iż pielęgniarki wpisywały np. do wniosków sprzęt lub personel, którego nie mają – wyjaśnia rzecznik WOW NFZ.

I dodaje, że na opiekę długoterminową w Wielkopolsce przeznaczono ok.14,5 milionów zł. Pieniądze zostały rozdzielone proporcjonalnie do liczby mieszkańców poszczególnych subregionów województwa, z opieką długoterminową nad pacjentami nie powinno być zatem problemu, również w Domach Pomocy Społecznej.

– Podopieczni DPS  korzystają z usług medycznych na takich samych zasadach, jak każdy ubezpieczony w NFZ – przypomina rzecznik.

Opiekę nad osobami, które ze względu na swój stan zdrowia nie są w pełni samodzielne (uzyskały 40 punktów w skali Barthel określającej stopień samodzielności), winny sprawować pielęgniarki działające w ramach domowej opieki długoterminowej. Pozostali podopieczni DPS-ów, na podstawie złożonych deklaracji, są objęci opieką pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej.

Dyrektorzy wielkopolskich DPS-ów otrzymali już listę podmiotów, które podpisały umowy z NFZ na świadczenie opieki długoterminowej wraz z zasadami korzystania z tej formy opieki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH