Wielkopolska: będzie reorganizacja ratownictwa medycznego!

Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o reorganizacji systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w regionie. Nowe rozwiązania zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek przesłał 7 lipca do zatwierdzenia ministrowi zdrowia zmiany w planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Nowy plan będzie podstawą do zawierania przez dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ umów na świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju ratownictwa medycznego na najbliższe 3 lata.

O zapowiadanych zmianach rynekzdrowia.pl informował 6 lipca. Przypomnijmy, że szeroko konsultowany plan (m.in. ze starostami, związkami zawodowymi, dyrektorami placówek ochrony zdrowia) zakłada utrzymanie 31 rejonów operacyjnych, w których będą przeprowadzane konkursy i przyporządkowanie ich do 5 dyspozytorni w byłych miastach wojewódzkich.

Rozwiązanie ma zapewnić skuteczną łączność analogowo-cyfrową dla wszystkich dysponentów karetek w Wielkopolsce i poprawić stabilność systemu. Istotną zmianą w nowym planie jest przypisanie rejonu operacyjnego Oborniki do dyspozytorni w Poznaniu. 

W komunikacie rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego czytamy, że przedstawiona koncepcja zakłada zróżnicowanie stawek za dobową gotowość zespołu ratownictwa medycznego.

W przypadku 5 postępowań konkursowych na rejony operacyjne, w których ulokowane będą dyspozytornie, stawki będą wyższe niż w pozostałych 26. Liczba stanowisk dyspozytorskich będzie natomiast dostosowana do liczby zespołów ratownictwa medycznego. Przyjęte w planie zasady finansowania zakładają każdego roku 5%  wzrost nakładów finansowych na ratownictwo medyczne w Wielkopolsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH