Wieliczka: w sanepidzie przybędzie etatów

Małopolskie stacje sanitarno-epidemiologiczne otrzymają w 2013 r. ponad 57,6 mln zł. Pieniądze dla tych placówek będą przyznawane według zaplanowanych działań. W wielickim sanepidzie powinny się np. pojawić dwa nowe etaty.

Wiele wskazuje na to, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieliczce zyska na nowych zasadach podziału środków przeznaczonych dla małopolskich służb sanitarnych.

Od 2013 r. budżety dla stacji mają być rodzielane proporcjonalnie w stosunku do zadań wykonywanych przez poszczególne jednostki. PSSE w Wielicze dysponuje obecnie 20 etatami. Potrzebne są jeszcze dwa.

- Zakres działań nie zmieni się, ale z uwagi na wcześniejsze zwolnienia z powodu cięć budżetowych nie wykonywano ich w 100 procentach. Analiza zadań do budżetu zadaniowego na 2013 r. wychwyciła te braki. Aby wykonać plan potrzebne są dwa dodatkowe etaty i co za tym idzie - pieniądze. Czy założenia do obliczonego przez wojewodę małopolskiego budżetu zadaniowego wejdą w życie, zobaczymy w przyszłym roku -  mówi portalowi rynekzdrowia.pl Elżbieta Beata Suchanik, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieliczce.

Odnosi się także do pomysłu połączenia wielickiego sanepidu z krakowską jednostką.

- O projekcie mówi się od dwóch lat, ale nie widać, aby miał być istotnie wcielony w życie. Dla mieszkańców i współpracujących z wielickim sanepidem instytucji oznaczałoby to liczne utrudnienia, a dla stacji wiązałoby się z kosztownymi dojazdami pracowników z Nowej Huty do Wieliczki. Koszty te przekraczyłyby wydatki związane z utrzymaniem stacji sanepidu w Wieliczce - ocenia dyrektor Suchanik. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH