Większość szpitali podpisała kontrakty z NFZ na 2011 r.

Zdecydowana większość szpitali podpisała już kontrakty z NFZ na świadczenia zdrowotne w 2011 r. Negocjacje nadal trwają m.in. w woj. kujawsko-pomorskim. Porozumienia z Funduszem nie osiągnął jeszcze największy szpital na Pomorzu.

W regionie kujawsko-pomorskim większość szpitali nadal negocjuje warunki kontraktów na 2011 rok. Fundusz i dyrektorzy szpitali, do czasu podpisania umów, nie chcą wypowiadać się na temat proponowanych stawek i warunków, a także konsekwencji, jakie będą miały dla poszczególnych placówek nowe kontrakty. Na zawarcie umów mają czas do końca lutego 2011 roku i do tego czasu mogą, nawet bez nowej umowy, świadczyć usługi na dotychczasowych warunkach.

Największy szpital na Pomorzu - Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (UCK) w Gdańsku - nadal negocjuje z NFZ kontrakt na prowadzenie dziennego oddziału psychiatrycznego. Pomorski NFZ podpisał praktycznie wszystkie kontrakty na leczenie szpitalne, pozostały jeszcze rokowania w konkursach na oddziały ratunkowe. Kończą się negocjacje dotyczące postępowań w zakresie opieki psychiatrycznej oraz leczenia uzależnień (dotyczy to kilku poradni).

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu nie podpisał jeszcze kontraktu z NFZ na 2011 rok. Jak stwierdził wicedyrektor lecznicy Krzysztof Sudoł, nowotarski szpital w ogóle nie otrzymał propozycji zakontraktowania oddziału neurochirurgii.

- To dramatyczna sytuacja dla naszego szpitala. Bez działalności neurochirurgii sytuacja finansowa szpitala będzie dużo gorsza niż w mijającym roku - powiedział Sudoł. Co do pozostałych oddziałów propozycje są podobne jak w roku ubiegłym. Nadal trwają rokowania co do poradni specjalistycznych.

NFZ nie podpisał kontraktu na działalność oddziału wewnętrznego szpitala miejskiego w Rabce-Zdroju. Zdaniem burmistrz miasta Ewy Przybyło, grozi to likwidacją lecznicy trzy lata temu przekształconej w spółkę.

Mazowiecki NFZ podpisał kontrakty z większością szpitali. Jak poinformowała rzeczniczka oddziału Wanda Pawłowicz, tylko z niektórymi lecznicami prowadzone są tzw. dogrywki. Natomiast lubuski oddział NFZ zakończył negocjacje umów ze wszystkimi szpitalami w regionie. Obecnie trwa procedura związana z ich podpisywaniem.

Także w woj. lubelskim rozstrzygnięto już postępowania konkursowe.

- Trwa proces podpisywania umów ze świadczeniodawcami" - zaznaczyła rzeczniczka oddziału Małgorzata Bartoszek. Negocjacje z NFZ kończy m.in. Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH