Wiceminister Marek Haber wraca do poprzednich zajęć

Oficjalne odwołanie w poniedziałek (4 czerwca) podsekretarza stanu Marka Habera nie powinno być zaskoczeniem. Już w maju złożył rezygnację. Z jej ogłoszeniem czekano, by jednocześnie przedstawić jego następcę - Igora Radziewicz-Winnickiego.

Jak udało się nam ustalić, po raz pierwszy o odejściu Marka Habera poinformowano publicznie 10 maja br. podczas posiedzenia Zespołu Trójstronnego przy Ministrze Zdrowia, które poświęcone było m.in. sprawie zgody resortu zdrowia na prywatyzację sześciu spółek uzdrowiskowych (Busko, Ciechocinek, Lądek, Kołobrzeg, Rymanów i Świnoujście).

Dyskusja była bardzo gorąca - strona społeczna zażądała od wiceministra Jakuba Szulca, by w trybie pilnym zorganizował spotkanie z ministrem zdrowia i ministrem skarbu państwa.

”Jak dowiedzieliśmy się podczas spotkania, z funkcji wiceministra zrezygnował Marek Haber, odpowiedzialny dotychczas za sprawy uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego!” - napisał w sprawozdaniu z obrad Zdzisław Skwarek, przewodniczący Sekcji Krajowej Uzdrowisk NSZZ ”S”.

Związkowcy mogli być wtedy zaszokowani wiadomością o decyzji Habera. Jeszcze dzień wcześniej (9 maja) uczestniczył on w obradach kolegium ministra zdrowia, podczas których przedstawiał projekty rozporządzeń przygotowanych przez nadzorowany przez niego Departament Pielęgniarek i Położnych MZ w sprawie wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej.

Motywy odejścia z resortu podsekretarza stanu potwierdził ostatecznie 5 czerwca Bartosz Arłukowicz mówiąc w "Polsat News", że sam rezygnował z zajmowanego stanowiska, bo "chciał wrócić do swoich poprzednich zajęć".

Zanim przyszedł do resortu, był dyrektorem szpitala w Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie) oraz prezesem Stowarzyszenia Szpitali Powiatowych Województwa Małopolskiego, członkiem małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej. Wiceministrem zdrowia był od czerwca 2008 roku.

W resorcie zdrowia pracował m.in. nad przepisami dot. samorządu pielęgniarskiego i szpitali. Nadzorował Departament Organizacji Ochrony Zdrowia, Departament Pielęgniarek i Położnych, a także Departament Spraw Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Ratownictwa Medycznego. Ostatnio odpowiadał za opracowanie projektu autopoprawki resortu dotyczącej ustawy o działalności leczniczej, którą Rada Ministrów przyjęła 8 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH