Warszawa: ruszył konkurs na dyrektora Szpitala Czerniakowskiego

Prezydent Warszawy ogłosiła 21 grudnia konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Czerniakowskiego. Proces rekrutacyjny będzie trwał ok. 4 tygodni.

Biuro Polityki Zdrowotnej zleci przyszłemu dyrektorowi dokonanie audytu wewnętrznego dotyczącego całości funkcjonowania szpitala, prawidłowości działania spisanych procedur i ich zgodności z przepisami prawa.

Do jego zadań należeć będzie dokonanie oceny ilościowej i jakościowej stanu kadr, analiza dotycząca racjonalności gospodarowania sprzętem i aparaturą medyczną, a także wskaźników obłożenia łóżek, czasu hospitalizacji, czasu oczekiwania na udzielenie świadczeń itp.

Nowy dyrektor musiał będzie też sprawdzić placówkę pod kątem bezpieczeństwa pacjentów zaopatrzenia szpitala w leki i materiały medyczne, zawarcia umów na badania i konsultacje oraz stanu infrastruktury szpitalnej.

Według informacji Urzędu m. st. Warszawa, audyt ten powinien zostać zakończony wnioskami dyrektora, jego propozycjami rozwiązań i wstępnym harmonogramem ich wdrażania, co będzie stanowić materiał roboczy do stworzenia w następnej kolejności planu dla szpitala.

Do rozstrzygnięcia konkursu obowiązki dyrektora szpitala pełnić będzie Andrzej Wiatrak, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych. Dotychczasowy dyrektor Szpitala Czerniakowskiego, Leszek Wójtowicz, 6 grudnia br. oddał się do dyspozycji władz miasta, prosząc o zgodę na rozwiązanie umowy o pracę. Prośba została przyjęta.

W ostatnich miesiącach media nagłośniły przypadki śmierci dwóch pacjentów Szpitala Czerniakowskiego: 44-letniej kobiety oraz 65-letniego mężczyzny. Kobieta trafiła do lecznicy po zasłabnięciu na ulicy. Przez cztery dni nie wykonano opisu jej zdjęć z tomografu. W sobotę i niedzielę w lecznicy nie było radiologów, choć umowa z NFZ nakładała na szpital obowiązek ich obecności. Pacjentka zmarła z powodu udaru mózgu.

W lecznicy zostały przeprowadzone kontrole, m.in. przez Biuro Polityki Zdrowotnej Urzędu Miasta i Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ. Według zapewnień magistratu, w stosunku do osób winnych zaniedbań lub bezpośrednio odpowiedzialnych za nadzór nad prawidłową realizacją działalności medycznej zostały wyciągnięte konsekwencje służbowe. Zwolniono dyrektora medycznego oraz naczelnego lekarza.

Ocena prawidłowości działań personelu medycznego jest badana w postępowaniu prokuratorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH