NZOZ Mazowiecki Szpital Onkologiczny nie może podpisać kontraktu i w 2010 roku będzie leczył prywatnie.

Mimo usilnych starań Mazowiecki Szpital Onkologiczny Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie nie zawrze kontraktu na świadczenie usług medycznych na 2010 rok. Dyrekcja argumentowała, że szpital jest gotowy do prowadzenia leczenia onkologicznego najnowszymi metodami, przy użyciu nowoczesnego sprzętu.

Dyrektor szpitala Mirosław Cienkowski przyznaje w rozmowie dla portalu rynekzdrowia.pl, że od 4 stycznia pacjenci, którzy chcą się leczyć w tej placówce będą musieli finansować leczenie z własnej kieszeni.

– Szpital z racji swojego położenia jest dobrą alternatywą dla mieszkańców północnego Mazowsza. Stale rosnące zachorowania na nowotwory, a także długie kolejki uzasadniają zapewnienie większej liczby świadczeń – przekonuje dyrektor.

Jednak argumentacje szpitala nie „wzruszyły” Mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który odpowiada szpitalowi, że podstawą do zwiększenia liczby świadczeń jest analiza zabezpieczenia takich świadczeń według umów na 2010 rok a także ilości środków w budżecie oddziału.

– Na przyszły rok nie przewidujemy konkursów na dodatkowe świadczenia. W naszej ocenie te świadczenia są w pełni zabezpieczone. Podobnych wniosków do tych, jakie przesłał ten szpital mieliśmy blisko pół tysiąca. Nie możemy szpitali dzielić na lepsze i gorsze  – odpowiada portalowi rynekzdrowia.pl rzecznik prasowy Mazowieckiego OW NFZ Wanda Pawłowicz.

Rzecznik dodaje, że jeśli poprawi się sytuacja ekonomiczna to będzie można rozważyć zwiększenie liczby świadczeń po pierwszym, bądź drugim kwartale.

Prof. dr hab. Marian Reinfuss, konsultant krajowy w dziedzinie radioterapii onkologicznej początkiem grudnia wystawił pozytywną opinię placówce. Dodatkowo mając na uwadze wyposażenie szpitala, a także ilość planowanych zabiegów wskazał potrzebę zwiększenie personelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH