Warszawa: konkurs na dyrektora szpitala - to musi potrwać

Od 8 miesięcy stołecznemu Ratuszowi nie udaje się wybrać dyrektora Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie. Placówka boryka się z poważnymi problemami finansowymi i pilnie potrzebuje decyzji co do jej dalszego losu.

Od października 2011 r. obowiązki dyrektora Szpitala Praskiego w Warszawie pełni Halina Depcik, która na tym stanowisku miała być do czasu wyłonienia w konkursie nowego dyrektora. Kiedy to nastąpi zapytaliśmy miejskich urzędników.

Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przekazuje, że konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Praskiego ogłoszony został niezwłocznie po rezygnacji poprzedniego dyrektora lecznicy Pawła Obermeyera.

Wówczas jednak żaden z kandydatów nie uzyskał stosownej większości głosów, a zatem konkurs nie został rozstrzygnięty. Uruchomiona w ustawowym terminie procedura przeprowadzenia kolejnego konkursu przedłuża się jednak z kilku powodów m.in. ze względu na zgłoszone przez członków komisji.

Jednym z powodów wstrzymujących wyłonie dyrektora, który pokieruje Szpitalem Praskim, jest też długotrwałe zwolnienie lekarskie przewodniczącego komisji (jego osobisty udział w posiedzeniach komisji konkursowej jest z mocy prawa obowiązkowy). Drugi - to zmiana składu Rady Społecznej Szpitala Praskiego, która deleguje jednego z członków komisji konkursowej.

Ze informacji udzielonych przez Halinę Depcik na ostatniej Radzie Społecznej szpitala wynika, że placówka ma straty na poziomie 115 milionów złotych, czyli zbliżone do poziomu aktywów - donosi Nowa Gazeta Polska.

Jak przyznaje Hajdukiewicz sytuacja finansowa, wprawdzie jest trudna, uległa jednak istotnej poprawie w ostatnim czasie. Stwierdza: - Pani Halina Depcik, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Praskiego, podjęła szereg działań z jednej strony zwiększających przychody, a z drugiej prowadzących do ograniczenia kosztów.

Są plany przekształcenia szpitala w spółkę; placówka, zgodnie z rozwiązaniami zawartymi w ustawie o działalności leczniczej, będzie mógła skorzystać z możliwości oddłużenia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH