Warszawa: Enel-Med wchodzi na giełdę

Centrum Medyczne Enel-Med zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zarząd spółki szacuje, że do giełdowej premiery dojdzie w I półroczu 2011 roku.

Prospekt emisyjny Enel-Med został już złożony w Komisji Nadzoru Finansowego.

 – Liczymy, że Komisja zatwierdzi go w pierwszym kwartale 2011 roku – powiedział Adam Rozwadowski, prezes CM Enel-Med S.A.Debiutowi giełdowemu będzie towarzyszyć emisja nowych akcji. Rodzina Rozwadowskich, główni udziałowcy i założyciele Enel-Med, zamierza jednak w dalszym ciągu zarządzać firmą i zachować kontrolę nad spółką.Środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na poszerzenie działalności i dalszy rozwój. Główny cel to umocnienie pozycji rynkowej i podniesienie poziomu rentowności poprzez inwestycje w kilku strategicznych obszarach.– Planujemy budowę nowego szpitala w centrum Warszawy. Posiadamy już lokalizację, liczymy na uzyskanie pozwolenia na budowę do końca tego roku. Jeśli wszystko się powiedzie od strony formalnej, to zakończymy przedsięwzięcie już w 2011 roku – zapowiada Adam Rozwadowski.

Pierwszy szpital Enel-Med w Warszawie przy ul. Gilarskiej, to najbardziej rentowny segment działalności spółki. Wykorzystał już potencjał swojego rozwoju, dlatego firma chce rozszerzyć swoją działalność w tym zakresie.Nowy szpital raczej nie będzie wieloprofilową, wielołóżkową jednostką. – Nie chcemy mieć od początku problemów z wykorzystaniem potencjału i zapełnieniem pustych sal – podkreśla prezes CM Enel-Med.

Spółka planuje też budowę ośrodków i rozwój usług z zakresu diagnostyki obrazowej i teleradiologii. 

– Liczba radiologów w Polsce jest nadal niska, rośnie natomiast liczba urządzeń diagnostycznych i zainteresowanie teleradiologią. To ważny dla nas kierunek rozwojowy na wiele lat – mówi Adam Rozwadowski.

Spółka zamierza też rozbudować sieć przychodni i gabinetów stomatologicznych.

Szczegółowe informacje o planowanych inwestycjach spółka może przedstawić dopiero po zatwierdzeniu prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH