Ostatni pacjenci w Przychodni Medycyny Rodzinnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA (CSK MSWiA) na Ursynowie zostaną przyjęci we wrześniu tego roku. CSK MSWiA postanowił zlikwidować filię, w której 2259 pacjentów miało swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku z pracy w tej przychodni odszedł lekarz pierwszego kontaktu, pozostał jeden na pół etatu. Teodozja Pawełek-Ołdak - zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA ds. lecznictwa uspakajała wówczas, że nie jest rozważana możliwość likwidacji filii, a CSK czyni starania o pozyskanie kadry medycznej – przypomina Głos Ursynowa.

Grupa pacjentów tej przychodni pod koniec maja tego roku wystosowała do Wiesława Ireneusza Marszała, naczelnego dyrektora szpitala, pisemny protest przeciwko likwidacji Przychodni Medycyny Rodzinnej.

Protest był skutkiem informacji, jakie pacjenci otrzymali w Spółdzielni Mieszkaniowej „Jary”, od której CSK wynajmuje pomieszczenia, o wypowiedzeniu umowy najmu z dniem 30 czerwca. Pacjenci uważają, że powinni zostać uprzedzeni o czekających ich zmianach.

Wystosowali nawet prośbę do ministra spraw wewnętrznych i administracji, Grzegorza Schetyny, aby nie likwidować przychodni. Prośbę uzasadniali znaczną liczbą zapisanych w przychodni pacjentów, przepełnieniem ursynowskich przychodni i odmową rejestracji nowych pacjentów oraz dużą odległością do szpitala przy ul. Wołoskiej i długim czasem oczekiwania tam do lekarzy. Ale wygląda na to, że nawet minister nie pomoże, gdy wszystkim placówkom doskwiera brak lekarzy.

W lipcu dr n. med. Marek Kondracki, zastępca  dyrektora Departamentu Zdrowia MSWiA poinformował, że planowe zaprzestanie udzielania świadczeń z zakresu POZ w ambulatorium na Ursynowie wynika z „przyczyn obiektywnych” – podaje Głos Ursynowa. Stwierdził przy tym, że pacjentom zapewniono ciągłość świadczeń w Poliklinice CSK przy ul. Wołoskiej. Powołał się ponadto na pisemne zapewnienie zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Zakładu Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ursynów o możliwości zapisania się pacjentów do czterech innych przychodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH