8 stycznia pisaliśmy o kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych w woj. warmińsko-mazurskim. Tamtejszy Odział Wojewódzki NFZ przysłał do redakcji portalu rynekzdrowia.pl pismo w tej sprawie.

Poniżej publikujemy obszerne fragmenty listu rzecznika prasowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ:

W artykule pt. „Warmińsko-Mazurskie: szpitale wygrały, będą aneksy do umów w ciągu roku.”, opublikowanym w Portalu Rynekzdrowia.pl 8.01.2010 r., znalazły się nieścisłe i nieprawdziwe informacje na temat ustalań, które zapadły w Urzędzie Marszałka Warmińsko-Mazurskiego podczas spotkania z Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem, Dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz przedstawicielami 12 szpitali powiatowych , które nie podpisały aneksów z Funduszem na 2010 r.
Na spotkaniu WM OW NFZ nie zaproponował finansowania szpitali w 2010 r. z dodatkowymi aneksami, których wliczenia domagają się szpitale powiatowe, które nie podpisały z Funduszem umów na 2010 r. Rozmowa toczyła się na temat ewentualnych możliwości wzrostu finansowania w trakcie całego roku, ale nie od dziś.
Potwierdzam zatem po raz kolejny, iż WM OW NFZ nie posiada kwoty 28 mln zł, o którą musiałby zwiększyć plan finansowy w rodzaju leczenie szpitalne w 2010 r., żeby spełnić oczekiwania 12 szpitali powiatowych.
Jednocześnie dementuję informację, że 11 stycznia szpitale, które nie podpisały z Funduszem umów na ten rok, otrzymają propozycje aneksów.

Rzecznik Prasowy
Magdalena Mil

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH