Warmińsko-Mazurskie: spółka Szpital Giżycki - zarejestrowana

Sąd Rejonowy w Olsztynie zarejestrował spółkę Szpital Giżycki sp. z o.o. Oznacza to, że oficjalnie zarządzanie szpitalem w Giżycku przejmuje Grupa Nowy Szpital.

- Szpital ma potencjał w zakresie rozwoju nowych oraz poszerzania istniejących usług medycznych. Mam nadzieję, że wspólnie z personelem medycznym będziemy dbać o coraz wyższą jakość świadczeń. To wszystko jednak wymaga uporządkowania obecnej sytuacji - mówi Krzysztof Bestwina, prezes Szpitala Giżyckiego, związany z Grupą Nowy Szpital od 2011 r. Do połowy grudnia ub.r. kierował Nowym Szpitalem w Olkuszu.

Zawarta pod koniec stycznia br. umowa między powiatem giżyckim i Grupą Nowy Szpital zakłada, że w przez pięć lat GNS będzie zarządzała lecznicą. Po tym okresie GNS stanie się udziałowcem. Zgodnie z umową, nie zmieni się zakres świadczonych przez szpital w Giżycku usług medycznych. Nadal będą to świadczenia w ramach kontraktu z NFZ.

Grupa Nowy Szpital zobowiązała się m.in. do podnoszenia jakości i rozszerzania zakresu świadczonych przez szpital usług medycznych, zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego i działań zmierzających do zwiększenia przychodów szpitala. W planach jest np. utworzenie oddziału udarowego czy oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej. Umowa zobowiązuje również GNS do wprowadzenia programu restrukturyzacji i rozwoju, którego celem jest zaprzestanie zadłużania się jednostki, zbilansowanie jej działalności i bieżące regulowanie wszystkich zobowiązań.

GNS zarządza dwunastoma szpitalami w Polsce, m.in. w Olkuszu, Świebodzinie, Kostrzynie nad Odrą czy w Świeciu, prowadzi też poradnie i zakłady opiekuńczo-lecznicze. Szpital w Giżycku jest trzynastą placówką szpitalną zarządzaną przez Grupę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH