Warmińsko-Mazurskie: NIK oceniła szpitale Fot. Archiwum

Olsztyńska delegatura NIK sprawdzała od 4 lutego do 15 kwietnia 2014 r. warunki leczenia na oddziałach pediatrycznych w sześciu szpitalach powiatowych w województwie warmińsko-mazurskim.

Skontrolowane zostały: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital Powiatowy w Piszu, Szpital Powiatowy w Kętrzynie, Olmedica sp. z o.o. w Olecku oraz Szpital Powiatowy w Biskupcu - informuje Gazeta Wyborcza.

Wyniki nie są dobre - dwie spośród tych jednostek (w Szczytnie i Biskupcu) dostały negatywne noty. Okazało się, że szpitale powiatowe w Warmińsko-Mazurskiem mają kłopoty z zapewnieniem na oddziałach dziecięcych warunków leczenia spełniających wymagane prawem standardy. Zastrzeżenia budzą głównie nieodpowiedni stan sanitarny pomieszczeń, brak zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz wykorzystywanie aparatury medycznej bez wymaganych przeglądów technicznych. Ponadto szpitale mają trudności z zapewnieniem niezbędnej kadry medycznej.

Najlepiej wypadł szpital w Olecku. NIK nie miała do niego żadnych zastrzeżeń. Pozytywną ocenę pomimo stwierdzonych nieprawidłowości otrzymały też trzy pozostałe jednostki.

NIK po kontroli zaleciła starostom zwiększenie wsparcia finansowego szpitali, aby były w stanie poprawić warunki leczenia pacjentów. Izba wskazała również na konieczność wzmożenia nadzoru nad tymi szpitalami przez NFZ.

Więcej: http://olsztyn.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH