Wadowice: w poszukiwaniu funduszy na budowę szpitala

Władze powiatu wadowickiego coraz głębiej sięgają w poszukiwaniu pieniędzy na budowę nowego szpitala w Wadowicach. Podjęta została nawet decyzja o zamiarze likwidacji filii szkoły, która znajduje się w sąsiednim powiecie oświęcimskim - w Zatorze.

Do końca 2016 roku w Wadowicach powinien zostać wybudowany wielki pawilon szpitalny, który zastąpi obecny ''stary'' Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach. Bez tej inwestycji, od 2017 roku szpital przestanie istnieć, bo nie będzie spełniał standardów i NFZ nie przyzna pieniędzy na leczenie pacjentów w Wadowicach - informuje Dziennik Polski.

Obecnie zarząd powiatu w Wadowicach dysponuje projektem budowlanym i pozwoleniem na budowę pięciokondygnacyjnego obiektu - pawilonu "E" Szpitala Powiatowego w Wadowicach, w którym znajdą się cztery oddziały szpitala: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej, ginekologii i patologii ciąży oraz położniczy i noworodków.

- Powiat jest w trudnej sytuacji finansowej. W najbliższych tygodniach zarząd podejmie decyzję, czy i kiedy rozpocznie tę inwestycję, na którą w chwili obecnej mamy zagwarantowane w budżecie powiatu 30 mln zł - wyjaśnia w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Marta Królik, wicestarosta powiatu wadowickiego.

Część tej kwoty będzie pochodziła z kredytu, część ze sprzedaży zbędnego majątku powiatu, a część - z oszczędności. Będziemy także zabiegać o środki ''z zewnątrz'', liczymy na wsparcie Fundacji "Szpital Wadowice". - Zwróciliśmy się również do wszystkich 10 gmin powiatu o pomoc i współfinansowanie tej inwestycji - dodaje wicestarosta.

Szkoła w Zatorze jest filią Zespołu Szkół - Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego Radoczy. Mieszczą się w niej jedynie trzy klasy technikum, do którego uczęszcza jedynie 47 uczniów. Budynek ten, już od ubiegłego roku znajduje się wśród nieruchomości powiatu przeznaczonych do sprzedaży.

- Młodzież ma zapewnioną możliwość kontynuowania nauki w siedzibie szkoły. Na razie jednak rada powiatu podjęła uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji Filii ZS RCKU w Zatorze z dniem 31 sierpnia 2012 roku, procedura likwidacji filii potrwa kilka miesięcy - dodaje Marta Królik. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH