Zakład Pulmonologii w Tarnowskich Górach otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznany przez Radę Akredytacyjną Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.

Służy to szeroko rozumianej poprawie jakości leczenia w tej placówce. Standardy akredytacyjne dotyczą większości elementów działalności szpitala, zarówno bezpośredniej opieki medycznej, jak i administracji i służb pomocniczych.

Zakład Pulmonologii świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia chorób płuc oraz diagnostyki zaburzeń oddychania. Jest placówką posiadającą certyfikat Szpitala Promującego Zdrowie. Od wielu lat realizuje autorskie programy prozdrowotne.

Prowadzone są programy profilaktyczne, w ramach, których organizowane są "Białe soboty" i "Dni otwarte" z udziałem lekarzy różnych specjalizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prewencji nikotynizmu. Od 2001r realizuje program autorski "Palenie albo zdrowie", " Zmień myślenie rzuć palenie"i "Zbadaj swoje płuca". Placówka prowadzi stałą edukację zdrowotną pacjentów hospitalizowanych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zapobieganie chorobom odtytoniowym.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH