W Warmińsko-Mazurskiem konkurs na świadczenia szpitalne jednak ogłoszono W poniedziałek (11 stycznia) szpitale na Warmii i Mazurach otrzymały zapytanie w sprawie oceny braków finansowych.

W środę (13 stycznia) Warmińsko-Mazurski Oddział NFZ ogłosił konkurs na świadczenia szpitalne w związku z odrzuceniem propozycji Funduszu przez 12 szpitali z regionu.

– 13 stycznia późnym popołudniem ogłosiliśmy konkurs w rodzaju leczenie szpitalne. Nie wyklucza to dalszych negocjacji ze szpitalami powiatowymi, które nie mają z nami podpisanych umów – poinformowała portal rynek zdrowia.pl Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ.

Warto przypomnieć, że szpitale zgadzały się na finansowanie na poziomie z czerwca 2009 roku, ale z uwzględnieniem aneksów, zawieranych na świadczenia zdrowotne w ciągu ubiegłego roku. Fundusz nie chciał przystać na wyłożenie dodatkowych 28 mln złotych, bo o taką kwotę chodziło, tłumacząc się brakiem środków. Zapowiadał ogłoszenie konkursu, zaznaczając jednocześnie, że mogą do niego przystąpić również szpitale, które nie podpisały aneksów do umów na 2010 r.

Rozmowy ze szpitalami, pomimo ogłoszenia konkursu jednak trwają. W poniedziałek (11 stycznia) placówki otrzymały zapytanie w sprawie oceny braków finansowych.

Już wiadomo, że nowych aneksów co prawda nie będzie, ale jest obietnica, że w ciągu roku różnice pomiędzy propozycją Funduszu a oczekiwaniami szpitali będą stopniowo wyrównywane odrębnymi aneksami, w miarę pojawiania się dodatkowych wpływów w budżecie NFZ.

Kontraktów z Funduszem w Warmińsko–Mazurskiem nie podpisały jeszcze szpitale w: Biskupcu, Dobrym Mieście, Działdowie, Giżycku, Kętrzynie, Mrągowie, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku, Ełku i Szczytnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH