Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia | 01-10-2008 08:40

W Kostrzynie nie sprzedadzą budynków szpitalnych

Wojewoda lubuski Helena Hatka uchyliła decyzję rady powiatu gorzowskiego, mówiącą o sprzedaży budynków Szpitala Powiatowego w Kostrzynie nad Odrą spółce Nowy Szpital - informuje Gazeta Lubuska.

Jak wyjaśnia Małgorzata Nowak, rzecznik wojewody lubuskiego, spowodowane jest to przekroczeniem uprawnień przez radę powiatu.

- Decyzję w sprawie sprzedaży nieruchomości powinien podjąć zarządu powiatu, a nie rada - mówi Nowak.

Burza wokół szpitalnych nieruchomości rozpoczęła się kilka tygodni temu. Wówczas zapadła decyzja, że za niespełna 7 mln zł. budynki kostrzyńskiego szpitala zostaną sprzedane spółce, która je obecnie dzierżawi.

Emocje i wątpliwości byłych i obecnych pracowników szpitala oraz miejskich radnych budziła kwota, za jaką powiat chciał sprzedać budynki. W tej sprawie zwołano nawet nadzwyczajną sesję rady miasta, na której zarząd powiatu wyjaśniał swoją decyzję.

Część radnych oraz pracowników szpitala było też zdania, że pieniądze z ewentualnej transakcji powinny trafić na konta osób, które do tej pory nie otrzymały zaległych pensji za czas przepracowany w szpitalu przed przejęciem go przez prywatną spółkę.