Rozmowy dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka ze strajkującymi pielęgniarkami będą wznowione między godz. 18 a 19 w sobotę (28 maja) - oświadczyła tego dnia ok. godz. 15.30 Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, zastępca dyrektora CZD ds. klinicznych.

- Do rozmów zasiadamy za kilka godzin, między 18 a 19 - poinformowała podczas briefingu.

Zadeklarowała też:  - Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby konsensus uzyskać. Analizujemy wszystkie możliwe punkty, żeby dojść do porozumienia, bo na niczym innym bardziej nam nie zależy. 

Żadna ze stron sporu: dyrekcja CZD oraz strajkujące pielęgniarki nie poinformowały o szczegółach rozmów.

Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, zastępca dyrektora CZD ds. klinicznych podkreśliła, że przerwa ma służyć przeanalizowaniu wszystkich omawianych punktów i ustaleniu stanowiska, aby jak najszybciej mogło dojść do porozumienia.

- Mamy wielką nadzieję, że to się stanie w ciągu najbliższych kilkunastu godzin, że nasze dzieci nie zostaną bez opieki przez kolejne dni. Bardzo usilnie wszyscy pracujemy nad porozumieniem, ponieważ wiemy, że od niego bardzo dużo zależy - zależy zdrowie i życie naszych pacjentów. Mamy poczucie wielkiej, ciążącej na nas odpowiedzialności, żeby nasze rozmowy, nasze spotkania zakończyły się wspólnym stanowiskiem, które umożliwi zakończenie sporu, powrót do pracy - powiedziała Dzierżanowska-Fangrat.

Piotr Pawłowski, doradca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych CZD w sporze zbiorowym uważa, że rozmowy są prowadzone w coraz lepszej i bardziej życzliwej atmosferze.

- Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Strony obdarzają się coraz większym zaufaniem i chyba coraz lepszym zrozumieniem wzajemnych stanowisk - powiedział.

Podkreślił także, że pielęgniarki, które odeszły od łóżek pacjentów, przebywają na terenie szpitala i gotowe są w każdej chwili podjąć pracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH