Centrala NFZ opublikowała informację zbiorczą o wynikach kontroli przeprowadzonych przez instytucje kontroli zewnętrznej w 2017 r. w Narodowym Funduszu Zdrowia.

W jednostkach organizacyjnych NFZ instytucje kontroli zewnętrznej przeprowadziły w 2017 r. łącznie 43 kontrole (rozpoczęte i zakończone w 2017 r.). Tylko w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ nie były przeprowadzane kontrole. W 2017 roku jednostki organizacyjne Funduszu kontrolowane były przez dziewięć instytucji kontroli zewnętrznej.

NIK przeprowadziła dwie kontrole obejmujące realizację zadań NFZ w 2016 r. i profilaktykę i leczenie cukrzycy typu 2. Zakończono kontrolę rozpoczętą w 2016 roku, w zakresie przygotowania i wdrożenia pakietu onkologicznego. W ww. kontrolach nieprawidłowości nie stwierdzono, zostały sformułowane oceny opisowe, w których działalność Funduszu została oceniona pozytywnie z uwagami.

Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło cztery kontrole w ramach obowiązków operatora programu lub instytucji wdrażającej (instytucja pośrednicząca II stopnia), które dotyczyły realizacji trzech projektów. We wszystkich kontrolach działalność oceniono pozytywnie. Nieprawidłowości nie stwierdzono.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przeprowadził kontrolę dotyczącą udostępniania danych osobowych pacjentów zawartych w receptach lekarskich na wniosek organów kontroli skarbowej i na wniosek organów Krajowej Administracji Skarbowej (po jej utworzeniu). Nieprawidłowości nie stwierdzono. Oceny nie sformułowano.

Archiwum Akt Nowych przeprowadziło kontrolę, dotyczącą przestrzegania przepisów o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. 6 lutego 2018 roku przekazano protokół kontroli, toczy się postępowanie odwoławcze.

Instytucje kontroli zewnętrznej przeprowadziły w oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia trzydzieści pięć kontroli. Ponadto w 2017 roku zakończonych zostało dwadzieścia postępowań kontrolnych, które rozpoczęły się w 2016 r.

Czytaj: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH