W 2011 r. zostaną sprywatyzowane cztery uzdrowiska

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje, że w 2011 r. sprywatyzowane zostaną uzdrowiska: Horyniec, Konstancin-Zdrój, Iwonicz oraz Rabka.

Zdaniem resortu, spółki skarbu państwa z tej branży działają w warunkach ostrej konkurencji, potrzebują prywatnych inwestorów i środków na poprawę świadczonych usług oraz rozwój ich działalności.

Uzdrowiska uzyskują przychody głównie z realizacji kontraktów zawieranych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeżeli NFZ wycenia zbyt nisko usługi tych spółek, wówczas ich działalność staje się nierentowna.

„Narodowy Fundusz Zdrowia, który ma obowiązek kontraktowania świadczeń w trybie publicznym, kieruje się jakością i ceną świadczenia, nie zaś strukturą własnościową akcjonariatu spółki uzdrowiskowej. Tym samym sprywatyzowanie uzdrowisk nie wpłynie na ograniczenie dostępu do lecznictwa uzdrowiskowego, wręcz przeciwnie, podniesie jedynie jakość i zakres świadczonych usług” – zaznaczyło MSP.

Resort skarbu prywatyzuje uzdrowiska w trybie negocjacji. Na 2011 r. zaplanowano uruchomienie tego procesu wobec czterech spółek: Horyniec, Konstancin-Zdrój, Iwonicz oraz Rabka.

„Zaproszenie do negocjacji w tej sprawie zostanie opublikowane w prasie oraz na stronach internetowych resortu po odbiorze analiz, przygotowywanych przez doradcę prywatyzacyjnego. Obecnie ministerstwo jest na etapie jego wyboru” – informuje MSP.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH