Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie odnosi się do raportu NIK Szpital: informacja NIK o wynikach kontroli nie ma odniesienia do wystąpienia pokontrolnego. Fot. archiwum

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie odniósł się do informacji NIK o nieprawidłowościach w placówce. Z opublikowanego 4 grudnia raportu wynika, że część zakupionego sprzętu - niekiedy za kilkadziesiąt tysięcy złotych - nie była w ogóle używana.

Prawie 50 tysięcy złotych wydano np. na skaner klisz RTG, który w ogóle nie był później wykorzystywany w badaniach pacjentów. Do nieprawidłowości doszło również na etapie odbioru zamawianego sprzętu. 33 tablety medyczne o wartości 95 tysięcy złotych zostały odebrane, pomimo iż nie spełniały one wymogów określonych w przetargu.

Czytaj: NIK o zamówieniach publicznych w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie

W wydanym przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie oświadczeniu czytamy, że ”informacja umieszczona na stronie NIK jest nierzetelna, gdyż pomija fakt, iż Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie mimo stwierdzonych nieprawidłowości realizację przez szpital w latach 2012-2014 zamówień publicznych".

Ponadto szpital wskazuje, że "informacja NIK o wynikach kontroli nie ma odniesienia do Wystąpienia Pokontrolnego w jego ostatecznej wersji uwzględniającej zmiany wprowadzone uchwałą Komisji Rozstrzygającej NIK z dnia 15 września 2015 r., co narusza domniemanie prawdziwości informacji publicznej i może rodzić odpowiedzialność deliktową organów władzy publicznej. Ponadto sama forma nie licuje z powagą państwowej instytucji kontrolnej, której działalność ma się opierać na zasadach przejrzystości intencji, rzetelności informacji i obiektywizmu".

Więcej: usk-olsztyn.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH