Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera otrzymały gwarancję współfinansowania z pieniędzy europejskich projektu

Krakowskie Centrum Badań i Technologii Medycznych to jedna z 36 strategicznych dla rozwoju Małopolski inwestycji znajdujących się na liście projektów kluczowych Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Do tej pory podpisanych zostało już 21 pre-umów dotyczących inwestycji o wartości ponad 300 mln. euro, z czego ponad 176 mln euro ma pochodzić ze środków unijnych. Kolejne pre-umowy będą podpisywane w najbliższych miesiącach. Projekt „Rozwój Krakowskiego Centrum Badań i Technologii Medycznych zakłada powstanie infrastruktury badawczej powiązanej z infrastrukturą szkoleniową.

Będą stymulować rozwój
Centrum Badań będzie nie tylko regionalnym wysokospecjalistycznym centralnym ośrodkiem medycznym, ale także innowacyjnym ośrodkiem naukowo-badawczym oraz istotnym elementem stymulacji rozwoju najnowocześniejszych technologii w Krakowie.
Projekt zostanie realizowany przez konsorcjum szpitali specjalistycznych utworzone w oparciu o list intencyjny podpisany 27 listopada 2006 r. przez Krakowski Szpital Specjalistyczny i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Szpitale tworzące konsorcjum będą współpracować w zakresie: wdrożenia kompleksowego systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, zakupu i wdrożenia technologii cyfrowej radiologii, integracji danych elektronicznych.

Inwestycja w medycynę ratunkową
Na rozwój krakowskiego Centrum Badań i Technologii Medycznych przeznaczonych będzie 15 mln euro. Te wydatki wpisują się w realizację projektu „Rozwoju funkcji metropolitarnych krakowskiego obszaru metropolitarnego”. Jest w nim, m.in., wykonanie „Zintegrowanego projektu w obszarze specjalistycznej medycyny ratunkowej i katastrof: Centrum Urazów Ratownictwa Medycznego i Katastrof oraz Zintegrowanego Centrum Specjalistycznej Medycyny Ratunkowej”. Ta inwestycja będzie kosztować 26,5 mln euro. Przewidywane jest również budowa Centralnego Bloku Operacyjnego z Centralną Sterylizatornią i Oddziałem Intensywnej Terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (koszt: 6,72 mln euro).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH