UOKiK: jest zgoda na nabycie przez Omega Pharma części mienia GlaxoSmithKline

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez spółkę Omega Pharma części mienia GlaxoSmithKline. Belgijska spółka Omega Pharma jest m.in. producentem i dystrybutorem kosmetyków i leków dostępnych bez recepty. W Polsce posiada spółkę zależną, która zajmuje się sprzedażą produktów własnych w naszym kraju.

GlaxoSmithKline jest międzynarodowym koncernem farmaceutycznym działającym na rynkach produktów farmaceutycznych, szczepionek i opieki zdrowotnej. W wyniku koncentracji Omega Pharma nabędzie wybrane marki produktów farmaceutycznych GSK wraz z prawami do własności intelektualnej i wiedzą z zakresu technologii produkcji oraz częścią związanego z nimi majątku m.in. zakładami produkcyjnymi.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH