Waldemar Grudzień, od 5 lat pełniący funkcję wiceprezesa UHC Sp. z o.o., od 1 stycznia 2009 r. jest prezesem tej firmy, jednego z czołowych dostawców oprogramowania dla branży medycznej. Zastąpił na stanowisku Marka Wesołowskiego, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji, by realizować nowe plany zawodowe.

Nowy prezes jest absolwentem Wydziału Matematyki UMCS w Lublinie. Z UHC związany jest od ponad 13 lat, współtworząc firmę na kolejnych szczeblach zarządzania.

– Prowadzenie firmy przejmuję w bardzo korzystnym momencie. Jeszcze w tym roku zamierzamy rozszerzyć naszą ofertę o produkty dedykowane do sektora lekarzy rodzinnych. Będzie to realizacja strategii firmy polegającej na kompleksowym pokryciu zapotrzebowania na rozwiązania IT w służbie zdrowia – informuje Waldemar Grudzień. – W minionym roku wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania jakością, który umożliwia nam dodatkowo stałe podnoszenie jakości produktów i usług. Naszych klientów i partnerów biznesowych zapewniam, że ciągle mają w nas stabilnego partnera na niełatwe dla rynku medycznego czasy.

– Po 15 latach skończyłem pracę w UHC. Wszystkim bardzo dziękuję za okazane mi zaufanie i współpracę. Miałem przyjemność  tworzyć UHC od podstaw i prowadzić zespół przez te wszystkie lata. Uczestniczyłem czynnie we wprowadzaniu informatyki medycznej w Polsce – powiedział nam Marek Wesołowski, poprzedni prezes. – Było dla mnie zaszczytem, że mogłem przyczynić się do ustanowienia standardów, które po latach stanowią niepodważalną normę. Rozstaję się z UHC, ponad 100-osobową firmą z ustaloną renomą i silną pozycją na rynku.

Firma UHC jest jednym z największych w Polsce producentów oprogramowania dla sektora medycznego. Powstała w 1995r. jako wspólna inicjatywa Lubelskiej Akademii Medycznej, oraz amerykańskiej firmy Care LLC, zajmującej się restrukturyzacją szpitali w USA. W roku 2006 UHC stała się częścią CompuGROUP Holding AG działającego na rynku produktów i usług informatycznych dla Służby Zdrowia. UHC uzupełnia ofertę CompuGROUP o systemy szpitalne oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizuje się już od ponad 10 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH