Tuchów: nowy kontrakt - więcej świadczeń psychiatrycznych i chirurgicznych

Centrum Zdrowia Tuchów zapowiada, że wzrośnie liczba świadczeń udzielanych w dziennym oddziale psychiatrii i w oddziale dziennym i chirurgii naczyniowej. To wynik tegorocznych kontraktów podpisanych z NFZ, o łącznej wartości blisko 23 mln zł.

Jak informuje nas Marek Kołdras z Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o., o 40 tys. zł wzrósł kontrakt dla oddziału psychiatrii, co oznacza wzrost o 20 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Dzienny oddział psychiatrii przyjmuje dorosłych pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi - od ograniczonych zaburzeń depresyjnych, przez zaburzenia osobowości ,po chorych na schizofrenię. Na oddziale leczą się także pacjenci z zaburzeniami nerwicowymi czy upośledzeni w stopniu lekkim. To osoby, które wieczorem i w nocy mogą pozostawać w środowisku domowym, z terapii korzystają jedynie w ciągu dnia.

- Zachęcamy lekarzy i pracowników ośrodków pomocy społecznej  z terenu Pogórza do kierowania chorych na specjalistyczne terapie, bo wiemy, że często pozostają one z własnymi problemami w zamkniętych środowiskach, co powoduje szybkie pogorszenie stanu zdrowia psychicznego - mówi szefowa Ośrodka Psychoterapii Elżbieta Grobecka.

- Chorzy korzystają z muzykoterapii i leczenia przez sztukę. Po zakończeniu zajęć mają możliwość spotkań w Klubie Pacjenta przy Tuchowskim Domu Kultury - dodaje.

Centrum Zdrowia Tuchów o jedną czwartą będzie mogło zwiększyć liczbę refundowanych zabiegów naczyniowych, wykonywanych w ramach chirurgii jednego dnia. Otrzymało na te świadczenia 710 tys. zł, podczas gdy w ubiegłym roku było to 560 tys. zł.

Generalnie jednak tegoroczny kontrakt dla CZT jest na ubiegłorocznym poziomie. W 2012 r. wyniósł on 22 mln 785 tys. zł.

- Po zsumowaniu, zarówno w przypadku oddziałów szpitalnych, jak i poradni finansowanie pozostaje na ubiegłorocznym poziomie - mówi prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka.

- Dlatego na wizytę u najbardziej obleganych specjalistów trzeba trochę poczekać - przyznaje.

W CZT najkrótszy okres oczekiwania wynoszący obecnie od kilku dni do tygodnia dotyczy poradni: ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii ogólnej dla dzieci, chirurgii onkologicznej, kardiologicznej dla dzieci, neonatologicznej, leczenia bólu, chorób metabolicznych, a także medycyny sportowej i rehabilitacyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH