Trójmiasto: szpital reumatologiczny i centrum toksykologii znajdą się w sieci szpitali Wniosek o włączenie dwóch pomorskich placówek: Pomorskiego Centrum Toksykologii w Gdańsku oraz Wojewódzkiego Szpitala Reumatologicznego w Sopocie (na zdjęciu) został wstępnie zaopiniowany pozytywnie. Fot. Archiwum

Wojewódzki Zespół Reumatologiczny w Sopocie na zasadzie wyjątku ma wejść do tzw. sieci szpitali tworzonej przez resort zdrowia. W sieci ma się też znaleźć Pomorskie Centrum Toksykologii w Gdańsku.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w pierwotnym projekcie ustawy w zakres podstawowego zabezpieczenia zdrowotnego nie weszła m.in. reumatologia. Pomorski Urząd Marszałkowski, czyli założyciel szpitala reumatologicznego w Sopocie oraz władze miasta obawiały się, że w efekcie placówka może dostać niski kontrakt i trzeba będzie zlikwidować część oddziałów. Sopoccy urzędnicy zaczęli zbierać podpisy pod petycją adresowaną do MZ.

W poniedziałek (5 grudnia) wicemarszałek woj. pomorskiego Paweł Orłowski spotkał się w tej sprawie z wiceministrem zdrowia Piotrem Gryzą oraz p.o. prezesa NFZ Andrzejem Jacyną. Na spotkaniu uzgodniono wspólne stanowisko Samorządu Województwa Pomorskiego, MZ i NFZ dotyczące możliwości finansowania świadczeń reumatologicznych i włączenia szpitala w Sopocie do sieci w drodze wyjątku przewidzianego w projektowanych przepisach ustawy.

W środę (7 grudnia) poinformowano, że wniosek Elżbiety Rucińskiej-Kulesz, dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, o włączenie do tzw. "sieci szpitali", w drodze wyjątku przewidzianego w projektowanych przepisach ustawy, dwóch pomorskich placówek: Pomorskiego Centrum Toksykologii w Gdańsku oraz WSR w Sopocie został wstępnie zaopiniowany pozytywnie.

Więcej: www.trojmiasto.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH