GRUPA PTWP

Toruń: marszałek w sprawie fuzji szpitali

  • Gazeta Pomorska, MS/Rynek Zdrowia
  • 25-07-2011 14:01

Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, wzywa polityków do rzetelnej dyskusji w kwestii fuzji toruńskich szpitali. Rozesłał też do mediów swoje stanowisko w tej sprawie.

Przypomnijmy, że chodzi o megafuzję, polegającą na przyłączeniu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego, Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Sprawa ta od kilku dni wywołuje emocje wśród pracowników placówek, lekarzy i polityków. Biały personel obawia się, że w wyniku połączenia lecznic wielu z nich straci pracę. Są też tacy, którzy twierdzą, że za pomysłem połączenia przemawiają jedynie względy ekonomiczne, które negatywnie odbiją się na opiece medycznej. Politycy liczą na to, że angażując się w tę sprawę zyskają lepsze notowania w wyścigu do sejmowych foteli.

Piotr Całbecki w apelu skierowanym do mediów podkreśla, że podjęte przez niego działania przebiegają w prawidłowy sposób i mają na celu jedynie zapewnienie pacjentom lepszych warunków oraz dbałość o interes pracowników.

Obecnie prowadzone są konsultacje z różnymi środowiskami zainteresowanymi tematem. - Zbieramy opinie ekspertów z określonych dziedzin medycyny - podkreśla marszałek.

Jednocześnie apeluje do polityków, aby zaprzestali wprowadzania w błąd opinii społecznej. 

Czytaj więcej:    połączenie szpitali |  fuzja szpitali |  Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu

Brak komentarzy

PARTNER PORTALU
partner portalu rynekzdrowia.pl
reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia