Toruń: Wojewódzki Szpital Zespolony chce być lecznicą uniwersytecką

Liczymy, że po zakończeniu wszystkich obecnie prowadzonych inwestycji - co ma nastąpić za dwa lata - Collegium Medium UMK zdecyduje, że zostaniemy szpitalem uniwersyteckim - mówi portalowi rynekzdrowia.pl prof. Marek Jackowski, wicedyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu powstał w wyniku konsolidacji trzech placówek: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu oraz Samodzielnego Wojewódzkiego Centrum Stomatologii.

O połączeniu lecznic zdecydowały władze województwa kujawsko-pomorskiego. Ma to pozwolić na lepsze zarządzanie i oszczędności administracyjne. Pacjenci w powstałej placówce będą leczeni kompleksowo.

Zespół WSZ będzie tworzyło ok. 1500 osób. W planach jest utworzenie kardiochirurgii dziecięcej, oraz rozbudowa stomatologii. Szpital na modernizację i rozbudowę otrzyma blisko 150 mln zł z kredytu zaciągniętego przez samorząd województwa w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Jak przyznaje prof. Marek Jackowski, dążenie do uczynienia z WSZ  szpitala uniwersyteckiego nie ma na celu tylko nobilitację placówki.

– Przede wszystkim zależy nam na rozwoju naukowym, kształceniu kadr. Planujemy rozwijać kardiochirurgię dziecięcą, myślimy też o stworzeniu ośrodku dla dzieci niedosłyszących. Uniwersytet dzięki temu zyska nowoczesny i bezpieczny, bo niezadłużony szpital – dodaje profesor.

3 lata temu dawny Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu wchodzący w skład obecnego WSZ podpisał list intencyjny z władzami UMK w sprawie przejęcia placówki przez Uniwersytet. Porozumienie na kilka lat trafiło do szuflady. To, czy doczeka się pomyślnego sfinalizowania, okaże się najwcześniej pod koniec 2012 r.  Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH