Teraz kuracjusze mogą śledzić on line losy skierowania do uzdrowiska ...a potem już tylko zabiegi i relaks.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił na stronach internetowych oddziałów przeglądarkę skierowań na leczenie uzdrowiskowe.

Wpisując numer skierowania można się dowiedzieć, na jakim etapie załatwiania znajduje się skierowanie, wraz z terminem wyjazdu do sanatorium. Każdy pacjent otrzymuje taki numer pocztą w ciągu 30 dni od daty wpływu jego skierowania do Funduszu.

Przeglądarka jest dla osób korzystających z Internetu, ale nadal o terminie leczenia pacjenci informowani są przez NFZ tradycyjną pocztą.  

– Jest to pierwsza przeglądarka o dostępności do świadczeń, dająca możliwość śledzenia przez świadczeniobiorcę, na jakim etapie znajduje się jego skierowanie – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Małgorzata Koszur, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału NFZ. – Idealnie byłoby, gdyby ubezpieczeni mieli dostęp do takich informacji we wszystkich rodzajach świadczeń.

Po wpisaniu numeru, pacjent może śledzić, na jakim etapie znajduje się jego skierowanie. System udostępnia, bez imienia i nazwiska, informacje o skierowaniu na leczenie uzdrowiskowe obejmujące: datę wystawienia skierowania przez lekarza, datę wpływu do oddziału NFZ, rodzaj i profil leczenia, numer w kolejce oraz miejsce i termin leczenia.

Ilość wyświetlanych informacji zależy każdorazowo od statusu, czyli etapu, na jakim skierowanie się znajduje: może być ono dopiero w trakcie rejestracji, może być uzupełniane z powodu braków formalnych lub w dokumentacji medycznej; może też oczekiwać na ocenę lekarza balneologa.

Jeśli leczenie uzdrowiskowe jest niewskazane lub wskazań brakuje, skierowanie może zostać niezakwalifikowane.  Skierowanie, które przejdzie pomyślnie wszystkie etapy, jest przeznaczone do realizacji – pacjent otrzymuje najbardziej oczekiwaną informację, tj. w jakim terminie, w którym uzdrowisku i w jakim obiekcie będzie się leczyć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH