Telemedycyna zanotowała wzrost przychodów

W roku 2012 Grupa Kapitałowa Telemedycyna Polska osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 5.821,2 tys. zł. Oznacza to wzrost przychodów w porównaniu do roku 2011 o 42,7 proc. - wynika ze skonsolidowanego raportu za 2012 r.

Wydarzeniem, które wywarło największy wpływ na jej działalność, było wprowadzenie nowego badania Kardiotest. To nieinwazyjne badanie diagnostyczne, opracowane przez Telemedycynę Polską, określające ryzyko wystąpienia chorób serca. W trakcie jednorazowej wizyty pacjenta w placówce, pielęgniarka przeprowadza szereg badań, których łączny czas nie przekracza pół godziny. Uzyskane wyniki są przetwarzane przez autorską aplikację Kardiotest i analizowane przez lekarza Centrum Monitoringu Kardiologicznego Telemedycyny Polskiej. Pacjent otrzymuje wyniki wraz z końcową diagnozą, poprzez e-mail lub tradycyjną pocztę.

Telemedycyna Polska kontynuowała w 2012 r. największą ogólnopolską kampanię bezpłatnych badań serca pn. Zadbaj o swoje serce, organizowaną nieprzerwanie od 2006 roku w centrach handlowych. W ramach programu wszyscy chętni mogą bezpłatnie wykonać badania EKG, pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu cholesterolu, obliczyć wskaźnik BMI, skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą oraz zasięgnąć porady dotyczącej właściwej diety.

W 2010 roku Telemedycyna Polska zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, na rynku NewConnect, stając się pierwszą w Polsce publiczną spółką telemedyczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH