Taryfikacja świadczeń: pierwsze wyceny będą dotyczyć psychiatrii

Od początku tego roku punktowym wycenianiem świadczeń zajmuje się Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Pilotażowa taryfikacja obejmie opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień. AOTMiT zachęca lecznice do współpracy.

Przypomnijmy, że wycena punktowa świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych przeprowadzana będzie m.in. na podstawie dostarczanych przez szpitale danych o kosztach leczenia.

Najpierw zgłoszenie gotowości do współpracy
Agencja informuje, że pierwsze efekty prac oczekiwane są na początku II kwartału 2015 r. - Pierwsze taryfy ogłoszone zostaną prawdopodobnie właśnie z zakresu psychiatrii. Do tego niezbędna jest współpraca ze strony świadczeniodawców - zaznacza AOTMiT.

Dlatego Agencja na swojej stronie internetowej zwraca się z prośbą do zainteresowanych świadczeniodawców (realizujących psychiatrię i leczenie uzależnień zarówno w trybie szpitalnym, jak i ambulatoryjnym) o informację dotyczącą gotowości do współpracy.

W tym celu należy uzupełnić ankietę (będącą podstawą wyboru świadczeniodawców do współpracy) i odesłać ją do Agencji do dnia 22 stycznia 2015 r na adres: taryfikacja@aotm.gov.pl

"Przesłanie wypełnionej ankiety będzie potraktowane jako zainteresowanie współpracą (...) oraz jako deklarację i gotowość do przekazania danych wyszczególnionych w przygotowanej ankiecie i metodyce" - informuje AOTMiT.

Szczegółowe informacje o ankietach i danych, które mają dostarczać zainteresowane lecznice, a także odpowiednie formularze dostępne są na stronie: www.aotm.gov.pl/www/index.php?id=906

Dane można przekazywać do końca lutego
Ze względu na bardzo krótki czas na realizację wyceny, Agencja będzie prosić o jak najszybsze przekazanie danych przez zainteresowane placówki.

Dane te mają dotyczyć m.in.: przychodów i kosztów; zrealizowanych świadczeń zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia; informacji na temat pracowników i umów kontraktowych z podziałem na ośrodki kosztów; informacji na temat cennika procedur medycznych i terapeutycznych zrealizowanych w ośrodkach kosztów realizujących procedury diagnostyczne.

"Ankieta wraz z instrukcją jej uzupełnienia oraz metodyka szczegółowo opisująca postępowanie w tym obszarze, wraz z informacjami dotyczącymi procedury wyboru świadczeniodawców, raportowania danych, zawartości merytorycznej plików, a także ich wytycznych technicznych jest dostępna na stronie www.aotm.gov.pl w Zakładce Taryfikacja" - wyjaśnia Agencja.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH