Tarnów: dyrektor się sprawdził i złożył wypowiedzenie, a następcy nie ma...

Nie wiadomo, kto kieruje Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Dyrektor złożył wypowiedzenie i jest na L4, konkursu na wakujące stanowisko zastępcy nie rozstrzygnięto, a księgowa nie czuje się upoważniona do komentowania zmian personalnych.

Tym bardziej, że kojarzone są one z powyborczym remanentem. Gazeta Krakowska wskazuje, że dyrektor Jacek Żak nie miał wyjścia – po zmianach we władzach powiatu musiał odejść.

Paweł Augustyn, członek zarządu powiatu, któremu od 1 stycznia 2011 r. będzie podlegała ochrona zdrowia, zaprzecza, by decydowała polityka: – Rozstaliśmy się z dyrektorem za porozumieniem stron. Z tego, co wiem, wpływ na decyzję miały nieporozumienia ze związkami zawodowymi – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl i dodaje, że w pogotowiu są co najmniej cztery organizacje związkowe.

Niektórym pracownikom nie odpowiadał pomysł zastąpienia dotychczasowych 3-osobowych zespołów ratunkowych 2-osobowymi. Zresztą dyrektor od 2008 r., kiedy objął to stanowisko, miał sporo innych nowatorskich pomysłów. Zupełną nowością, i to na skalę ogólnopolską, było rozpoczęcie w ubiegłym miesiącu bezpłatnego kursu nauki języka angielskiego dla pracowników.

W półrocznym kursie mają uczestniczyć dyspozytorzy medyczni, pielęgniarki systemu, ratownicy medyczni, kierowcy. W uzasadnieniu dyrektor powołał się na Euro 2012 oraz pierwsze przypadki udzielania pomocy obcokrajowcom przez zespoły ratownictwa medycznego.

Zasłynął też z tego, że wpisał do regulaminu pracy obowiązek absolutnej trzeźwości pracowników, co zakwestionowała... Inspekcja Pracy, której zdaniem zapisy w regulaminie nie mogą być bardziej restrykcyjne niż ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Tymczasem – jak informował portal rynekzdrowia.pl – związkowcy przyklasnęli wymogowi pełnej abstynencji.

Na tym nie koniec. W wyniku przeprowadzonego audytu jednostka certyfikująca QS Basel - Schaffhausen-Zurich uznała w czerwcu tego roku, że system zarządzania w PSPR spełnia wymagania norm ISO 9001:2008.

12 listopada 2010 r. Jacka Żaka uhonorowano dyplomem za wkład w rozwój placówki, a samo pogotowie otrzymało tytuł Geparda Biznesu 2010 za wyniki finansowe w latach 2006-2009.

Miesiąc późnej Jacek Żak  złożył wypowiedzenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH