Tarnobrzeg: szpital leczy powodzian, dostanie większy kontrakt

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu, który pomagał ofiarom powodzi, otrzyma finansowe wsparcie - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Lecznica od samego początku aktywnie włączyła się do akcji niesienia pomocy ofiarom powodzi, która nawiedziła region Podkarpacia oraz województwa świętokrzyskiego w br. Skala zaangażowania placówki w pomoc medyczną dla poszkodowanych powodzian spowodowała znaczne ponadplanowe wydatki, które utrudniły sytuację finansową szpitala – czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

W związku z tym Minister Zdrowia zwrócił się do Narodowego Funduszu Zdrowia o wskazanie możliwych działań, które spowodują poprawę stanu finansów placówki.

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ poinformował, iż działając na rzecz zapewnienia tarnobrzeskiej lecznicy środków finansowych na dalsze udzielanie wsparcia medycznego, zwiększy wartości kontraktu, jaki szpital zawarł z Funduszem na 2010 rok, o 300 tys. zł na lecznictwo szpitalne i o 22 tys. zł na świadczenia ambulatoryjne.

Ponadto dla placówki przeznaczono 287 tys. zł w ramach środków na świadczenia nielimitowane wykraczające ponad kontrakt. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ zapewnił przy tym, że dodatkowe środki zostaną skierowane do szpitala natychmiast po podpisaniu stosownych dokumentów.

Narodowy Fundusz Zdrowia zarezerwował również kwotę 750 tys. zł na zakontraktowanie pododdziału udarowego, organizowanego obecnie w tarnobrzeskim szpitalu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH