Tak w biznesie dmuchają na grypę Dobry biznesmen przewiduje nawet i to, że spora część załogi może ulec chorobie...

W jednych firmach polecają dobrowolne szczepienia, winnych każą przeziębionym paradować w maskach, a nieliczne mają kompleksowy program działania...

– Z uwagi na możliwość zwiększenia występowania zachorowań na wirusa A/H1N1, w nadchodzących miesiącach wszystkie spółki Grupy AXA Assistance, w tym Inter Partner Assistance Polska SA, uczestniczą w międzynarodowym programie  dotyczących profilaktyki i przeciwdziałania w razie wystąpienia pandemii grypy – wyjaśnia Marcin Mleczko, dyrektor departamentu w IPAP.

W tej firmie przygotowano specjalne schematy postępowania w przypadku występowania zachorowań na grypę wśród pracowników. Poinformowano załogę o potencjalnym zagrożeniu. Ponadto, wprowadzony został monitoring nieobecności spowodowanych zachorowaniami oraz dodatkowa rejestracja gości przybywających do firmy.

– W związku z brakiem możliwości odróżnienia ogólnych objawów grypy sezonowej od infekcji wirusem A/H1N1, wprowadziliśmy obowiązek kontroli lekarskiej w każdym przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych. Wszyscy pracownicy objęci są procedurą kontroli wyjazdów służbowych, które zostały ograniczone do minimum, zwłaszcza do krajów o zwiększonym ryzyku zachorowania na grypę wywołaną wirusem A/H1N1 – informuje dyrektor Mleczko. – Po każdej podróży zostaje przeprowadzona krótka rozmowa kontrolna z pracownikiem pod kątem ewentualnego kontaktu z osobą zakażoną wirusem. W uzasadnionych przypadkach pracownik kierowany jest na kontrolne badanie lekarskie aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia choroby do biura.

W firmie zgromadzono zapas maseczek higienicznych, podstawowych leków przeciwwirusowych oraz środków dezynfekujących. Pracownicy mieli możliwość poddania się szczepieniom przeciwko grypie sezonowej, a w przyszłości planowany jest zakup szczepionek przeciwko A/H1N1.

– W przypadku wystąpienia infekcji wirusem A/H1N1 u naszego pracownika, procedury postępowania obejmują planową absencję w pracy pracowników potencjalnie zainfekowanych, wyznaczenie bezpiecznych stref w firmie – dodaje dyrektor Mleczko. – W okresie zwiększonej ilości zachorowań na grypę zwracamy szczególną uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad higieny w miejscu pracy, dostępne są środki dezynfekujące dla pracowników oraz stosowane do odkażania stanowisk pracy...

Tak, mniej więcej, tu i ówdzie dmucha się na grypę A.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH