Sztum: likwidowany SPZOZ dłużnikiem pracowników szpitalnej spółki

600 tys. zł to zaległość funduszu socjalnego powstała, kiedy szpital był prowadzony przez SP ZOZ. W 2009 roku lecznicę wydzierżawiono spółce Szpitale Polskie, która opłaca czynsz, pozwalający spłacać długi SP ZOZ.

Już w przyszłym roku likwidator SP ZOZ powinien uregulować wszystkie należności - poza feralnym funduszem socjalnym. Teraz spółka żąda jego spłaty na drodze sądowej, choć dług powstał w zupełnie innych warunkach - donosi Dziennik Bałtycki.

Kwota ta powinno było trafić do pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sztumie w latach 2005-2007. Tak się nie stało, bo szpital był w bardzo złej sytuacji finansowej. Teraz nakaz zapłaty wydał Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Należność powinien zapłacić będący w likwidacji Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sztumie spółce Szpitale Polskie z Katowic, prowadzącej obecnie szpital w Sztumie. Radca prawny sztumskiego starostwa powiatowego zapowiedział już złożenie sprzeciwu od tego nakazu.

Według powiatu należność uległa przedawnieniu.

Taką odpowiedź usłyszeli związkowcy ze szpitala, kiedy wystąpili o zwrot należności. Apelowali do Rady Powiatu w trakcie jednej z sesji - bezskutecznie.

Państwowej Inspekcji Pracy stwierdziła jednak, że należność się nie przedawniła, czyli powinna być wypłacona.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH