Szpital w Łukowie: pielęgniarki rozmawiają o podwyżkach

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie pielęgniarki zrzeszone w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych negocjują podwyżki z nowym dyrektorem szpitala.

Pielęgniarki z łukowskiego szpitala przez dwa miesiące były w sporze zbiorowym z dyrekcją lecznicy. Spór rozpoczął się 27 grudnia ubiegłego roku i dotyczył dwóch spraw: zrealizowania zaległych wypłat na Zakładowy Funduszu Świadczeń Socjalnych w wysokości 4 mln złotych oraz podwyżek pensji.  

W trakcie trwania sporu zmienił się dyrektor szpitala. Nowy dyrektor zobowiązał się do wypłacenia zaległych kwot na ZFŚS w czterech ratach. Pierwsza z nich ma być wypłacona z marcową pensją, zaś kolejne zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych 3 lat.  

‒ Otrzymaliśmy zobowiązanie spłaty Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przez trzy lata ‒ mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Bernarda Machniak, przewodnicząca ZZPiP w łukowskim szpitalu.  

Po osiągnięciu porozumienia pielęgniarki odstąpiły od sporu zbiorowego, uznając, że jego zakończenie będzie pozytywnym gestem załogi wobec nowej dyrekcji placówki.  

‒ Jakiś kompromis musi być i uznałyśmy z koleżankami, że dalsze prowadzenie sporu zbiorowego byłoby nie w porządku ‒ mówi przewodnicząca ZZPiP z łukowskiej lecznicy.  

Spór oficjalnie został zakończony 9 lutego. W tej chwili pielęgniarki prowadzą negocjacje z dyrektorem w sprawie podwyżek z pieniędzy, jakie szpital uzyskał dzięki podpisaniu wyższego kontraktu z NFZ.  

‒ Jesteśmy w trakcie negocjacji. Podwyżki są mizernej wysokości. Średnio dla pielęgniarki wychodzi po 120 złotych brutto ‒ mówi Bernarda Machniak.  

Pielęgniarki chciałyby uzyskać dodatkowe pieniądze. Łukowski szpital zabiega w NFZ o rozliczenie nadwykonania z ubiegłych lat. Chodzi o kwotę 6 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH