PAP/ Rynek Zdrowia | 28-10-2008 13:38

Szpital w Głownie bez kontraktu na internę

Narodowy Fundusz Zdrowia wypowiedział umowę o świadczenie usług medycznych z oddziałem internistycznym szpitala w Głownie - poinformował dyrektor szpitala Jacek Kupis.

Dodał, że oddział internistyczny, z którego w poniedziałek ewakuowano pacjentów do szpitali w Zgierzu, Łowiczu i Brzezinach, jest jedynym zamkniętym oddziałem w szpitalu.

- Pozostałe pracują normalnie, jednak nie jestem w tej chwili w stanie powiedzieć, co będzie dalej ze szpitalem i strajkującymi pracownikami - wyjaśnił dyrektor Kupis.

Strajkujący od poniedziałku personel medyczny szpitala liczył na podjęcie rozmów z dyrektorem zakładu. Zamiast negocjacji dyrektor odczytał im pisma z NFZ.

- Dyrektor przyszedł do nas ze swoim zastępcą i odczytał dwa pisma z NFZ. W pierwszym fundusz zwrócił się do dyrektora z prośbą o informację dotyczącą poniedziałkowej ewakuacji pacjentów z oddziału internistycznego, w drugim - poinformował, że z powodu ewakuacji wypowiada umowę ze szpitalem. Po odczytaniu tych pism dyrektor powiedział, że jest to koniec oddziału wewnętrznego i wyszedł - powiedział w imieniu związków zawodowych szpitala w Głownie Grzegorz Klejny.

Dodał, że działanie NFZ jest dla pracowników szpitala zaskakujące, gdyż w poniedziałek w wypowiedziach telewizyjnych przedstawiciele funduszu mówili, że szpital dostanie od 14 do 30 dni na rozwiązanie problemu.