PAP/Rynek Zdrowia | 03-10-2019 10:45

Szpital Uniwersytecki w Krakowie: Oddział Alergii i Immunologii nie zostanie zlikwidowany

Oddział Alergii i Immunologii nie zostanie zlikwidowany - zapewnia dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Podobnie jak inne oddziały zostanie przeniesiony do naszej nowej siedziby w Prokocimiu - powiedziała rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Europosłanka PO Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, zaapelowała w środę ( 2 października) o udział w pikiecie w obronie Oddziału Alergii i Immunologii, jedynego takiego na południu Polski, który jak powiedziała ma być zamknięty.

Według dyrekcji Szpitala Uniwersyteckiego nie są to prawdziwe informacje.

- W nowej siedzibie szpitala zostaną zachowane wszystkie świadczenia medyczne wykonywane obecnie na Oddziale Alergii i Immunologii. Przeprowadzka tego oddziału rozpocznie się w listopadzie i potrwa jeden dzień. Razem z Oddziałem przeniesione zostaną obie poradnie: Alergologiczna i Immunologiczna - powiedziała Maria Włodkowska.

Podkreśliła, że zmiany będą miały charakter wyłącznie organizacyjno-logistyczny. W miejsce obecnego oddziału powstaną dwa: Oddział Kliniczny Pulmonologii i Alergologii oraz Oddział Reumatologii i Immunologii Klinicznej.

- Szpital nie planuje restrukturyzacji ani zmian kadrowych na żadnym z przenoszonych oddziałów. Zatrudnieni obecnie pracownicy medyczni utrzymają stanowiska pracy, zgodne z ich wykształceniem oraz umiejętnościami - zapewniła Włodkowska.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu nastąpi 29 października. Będzie to największy i najnowocześniejszy kompleks medyczny w Polsce. Przeprowadzka oddziałów i klinik z dotychczas zajmowanych budynków jest planowana w listopadzie w dwóch, kilkudniowych turach. W Szpitalu Uniwersyteckim pracuje 4,5 tys. osób i funkcjonuje 25 oddziałów, większość z nich zostanie przeniesionych