3 marca odbyła się w Kielcach pierwsza rozprawa, której przedmiotem są 3 mln złotych. Takiej kwoty domaga się od NFZ Szpital Dziecięcy.

Kielecki Szpital Dziecięcy wniósł do sądu sprawę przeciwko NFZ. Chce w ten sposób uzyskać od NFZ ponad trzy mln zł, które nie zostały zapewnione w 2009 roku na wzrost wynagrodzeń, gwarantowany zdaniem dyrekcji lecznicy Ustawą z 22 lipca 2006 roku.

Strony procesowe podczas pierwszej rozprawy przedstawiły swoje stanowiska w tej sprawie. Sąd odroczył proces do 21 kwietnia, kiedy to zamierza przesłuchać świadków.

Według pełnomocnika dyrekcji oddziału NFZ w Kielcach, pozew dyrekcji szpitala jest bezzasadny, bowiem ustawa, na którą powołuje się szef placówki Włodzimierz Wielgus, obowiązywała do końca 2008 r., a pieniądze na wynagrodzenia w tym roku zostały włączone do kwot za świadczenia zdrowotne.

Tymczasem wycena punktowa właśnie stała się ostatecznie powodem, dla którego dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wystąpienie z wnioskiem w wszczęcie postępowania przeciwko NFZ.

Świętokrzyski oddział NFZ zaproponował bowiem lecznicy na 2009 rok stawkę 51 zł za tzw. punkt i liczbę punktów o 90 tys. większą niż w 2008 roku. Włodzimierz Wielgus uważał, że placówka nie może w żaden sposób wypracować tylu punktów i domagał się 57,98 zł za punkt.

Ostatecznie otrzymał 50,99 zł za punkt i podpisał kontrakt z NFZ jako ostatni w regionie, jak twierdzi Wielgus dla dobra pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH